Есенска плејлиста која ќе ве расположи

Есенска плејлиста која ќе ве расположи

И покрај тоа што температурите сè уште не укажуваат на есен, никогаш не е рано да започнете да се возбудувате поради тоа што лисјата ја менуваат бојата и времето го прави прифатливо носењето фармерки и џемпери секој ден. Еве 18 песни кои ќе ви помогнат да се расположите и да ја почувствувате есента.

1. “Japanese Denim” – Daniel Caesar

2. “Cigarette Daydreams” – Cage the Elephant

3. “Cardigan” by Taylor Swift

4. “September” – Earth, Wind & Fire

5. “Fast Car” – Tracy Chapman

6. “Rhiannon” – Fleetwood Mac

7. “House of the Rising Sun” – Lauren O’Connell

8. “Skinny Love” – Bon Iver

9. “California Dreamin’” – The Mamas and the Papas

10. “Clouds” – BØRNS

11. “Drumming Song” – Florence + the Machine

12. “Sweet Creature” – Harry Styles

13. “It Had to Be You” – Harry Connick, Jr.

14. “Exile (feat. Bon Iver)” – Taylor Swift

15. “Flightless Bird, American Mouth” – Iron & Wine

16. “Trouble” – Cage the Elephant

17. “Somewhere Only We Know” – Lily Allen

18. “Sweater Weather” – The Neighbourhood

Погледнете и кои 3 песни треба да им ги пуштате на вашите растенија за да растат побрзо.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар