Кои песни беа најпопуларни и најпродавани ова лето?

Кои песни беа најпопуларни и најпродавани ова лето?

Сигурно сите оние кои го користите Тик Ток сте ги гледале многуте танувања на песната „Savage Love“ од Џејсон Деруло која беше навистина популарна ова лето. Освен Џејсон Деруло, Лејди Га Га исто така се прослави со една од нејзините нови песни, како и Д Викенд. Погледнете ја листата на најпопуларните и најпродаваните песни ова лето.

1. DaBaby ft Roddy Rich – Rockstar

2. Jawsh 865 & Jason Derulo – Savage Love

3. Lady Gaga & Ariana Grande- Rain On Me

4. The Weeknd – Blinding Lights

5. Joel Corry ft MNEK – Head & Heart

6. Topic Ft A7S – Breaking Me

7. S1MBA ft DTG – Rover

8. Harry Styles- Watermelon Sugar

9. Regard & Raye – Secrets

10. AJ Tracey ft Mostack – Dinner Guest

Слушнете ги овие 15 песни за првиот свадбен танц.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар