Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Почнуваме да се сомневаме дали оваа фотографка однапред ги бара животните и им плаќа за да се појавуваат за време на свадбите. Некои велат дека Лоренда Мари која е фотографка на венчавки изгледа како Дизни принцеза, бидејќи претходно на една свадба дошол елен за време на фотосесијата, а сега пеперутка.

Во август оваа година, во еден парк во Мичиген, Лоренда фотографирала една свадба на која дошол еден прекрасен гостин. Фотографката верува дека пеперутката е скоро починатата баба на невестата. Причината да верува во тоа е што омилената пеперутка на бабата била точно таквата пеперутка монарх.

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка

Свадбените фотографии на еден пар добиваат пресврт откако ќе се придружи една пеперутка


Погледнете ги овие 24 смешни и неочекувани свадбени фотографии.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар