Близначки свират на харфа: Неверојатен кавер на песната „One“ од Металика

Близначки свират на харфа: Неверојатен кавер на песната „One“ од Металика

Камил и Кенерли се идентични близначки и најдобри пријателки. Тие веќе со години волонтираат во установи за деца, адолесценти и млади со посебни потреби, имаат трет степен црни појаси во теквондо и се експерти во ракување со пушка иако велат дека не ловат и се вегетаријанци. Но, и покрај сите овие нешта, тие најмногу се истакнуваат со своите музички способности.

Близначки свират на харфа: Неверојатен кавер на песната „One“ од Металика

Овие две прекрасни девојки создаваат неверојатна музика со помош на нивните харфи. Во нивното најново видео, тие ја обработиле песната „One“ од Металика и за само неколку денови успееја да го освојат целиот свет. Вие не само што ќе се заљубите во нивната изведба, туку ќе се заљубите и во нив. Погледнете…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар