Двајца момци, една гитара и песна од Еминем

Двајца момци, една гитара и песна од Еминем

Дали песната „The Real Slim Shady“ од Еминем може да биде изведена со помош на само една акустична гитара? Ова видео ни покажува дека тоа е сосема можно и дека всушност звучи многу добро. Овие двајца талентирани момци успеале да направат навистина добра обработка на оваа песна, а со тоа и да привлечат многу внимание.

Двајца момци, една гитара и песна од Еминем

Па ајде да не должиме. Погледнете го нивното одлично видео каде што тие самите, со само една акустична гитара приредуваат вистинско шоу! Ви гарантираме дека толку многу ќе ви се допадне оваа преработка, што нема да можете да престанете да ја слушате.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар