Неверојатна обработка со харфа на песната „Style“ од Телор Свифт

Неверојатна обработка со харфа на песната „Style“ од Телор Свифт

Одвреме-навреме на Јутјуб се појавува обработка на песна која има моќ да ве маѓепса и освои посилно дури и од оригиналот. Во овој случај, станува збор за обработка на песната „Style“ од Телор Свифт од страна на Emilie & Ogden која со помош на харфа и неверојатни гласовни способности целосно го освои светот за само неколку денови. Дури и самата Тејлор Свифт, воодушевена од перформансот, ја објави на Твитер.

Неверојатна обработка со харфа на песната „Style“ од Телор Свифт

Пуштете го нејзиното видео, зголемете го гласот и уживајте. Оваа обработка истовремено ќе ве опушти, но и ќе ве исполни со потребната енергија за да го преживеете денот до крај. Уживајте!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар