Филмски препораки за продолжен празничен викенд

Погледнете ја нареднава филмска листа која се надеваме дека ќе ви помогне во изборот на филмови кои ќе ги гледате овој продолжен викенд со вашите најмили. Среќни празници.

1. Тајниот живот на Волтер Мити (The secret life of Walter Mitty)

Филмски препораки за продолжен празничен викендГлавни улоги: Бен Стилер, Кристен Виг, Џон Дали

Премиера: 25 декември 2013

Жанр: авантура, комедија, драма

Времетраење: 114 минути

Кратка содржина: Волтер Мити секојдневно бега од својот анонимен живот во светот на фантазијата кој е исполнет со хероизам, романса и акција. Кога неговата работа ќе почне да му виси на конец, тој ќе тргне на пат околу светот кој ќе се претвори во неверојатна авантура. Авантура која ни тој самиот не би можел толку добро да ја смисли.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар