Гик-чик мода инспирирана од „Теоријата за Биг Бенг“

На интернет кружат модни комбинации, инспирирани од јунаците во хит серијата, наменети се исклучително за девојките...
Датум: 09 фев 2012
, Автор:

Домашни третмани за нега на кожата

Кога подобро ќе размислите, сите состојки кои ви требаат за успешно да се ослободите од несаканите појави на вашето лице и тело, веќе ги имате во својот дом, само треба правилно да ги искомбинирате.
Датум: 04 фев 2012
, Автор:

Бурбери – колекција пролет/лето 2012

Под креативната визија на Кристофер Бејли, секој аспект од модниот бренд Бурбери се развива со модерна и чиста експресија која ги задржува оригиналните вредности и традиции од времето кога била основана во 1856 година.
Датум: 03 фев 2012
, Автор:

Уникатно дизајнирани нокти за неколку минути

Средените нокти се желба на секоја девојка. Лакот е совршениот моден додаток. Доколку ви е здодеано од секојдневните еднобојни нијанси на вашите нокти, еве една идеја како сами да направите интересен дизајн...
Датум: 02 фев 2012
, Автор:

Како да го сокриете вишокот килограми?

Наместо да чекате подолг период за да се ослободите од вишокот килограми, стилистите ви откриваат неколку трикови како веднаш да ги прикриете критичните делови.
Датум: 31 јан 2012

Надополнување на пролетната колекција на „H&M“

Веќе имавме прилика да видиме дел од пролетната колекција на „H&M“, но овојпат станува збор за нејзино надополнување, а новите парчињата ги презентира познатата германска моделка Тони Гарн.

Како да се ослободите од здодевниот подбрадок?

Доколку сакате мазен врат и убава линија на вилицата треба редовно да правите вежби, кои бараат посветеност, но тие се едноставни и ќе ви одземат само неколку минути од денот.

Чевлите на Кристијан Лубутен – сон на секоја жена

Францускиот дизајнер на чевли направи империја со своите уникатни модели, женствениот облик и ексцентричноста во боите. Црвениот ѓон на чевлите стана негов заштитен знак...
Датум: 24 јан 2012
, Автор:

Како да го изберете вистинскиот коктел-фустан?

Ако треба да присуствувате на некоја свечена прослава, свадба, опера, театар, дипломска забава, а не знаете што да носите, не грижете се. Пронаоѓањето на вистинскиот фустан е само прашање на одвоено време и малку напор.
Датум: 20 јан 2012
, Автор:

Креативна колекција на обувки од „Адидас“

Џереми Скот е дизајнер кој очигледно има голема смелост при креирањето нови модели за „Адидас“. Тој има и претходно соработувано со овој светски бренд...

Промената на имиџот што ви е потребна во годината пред нас

Доколку во 2011 не успеавте да испробате некоја нова фризура, еве неколку идеи кои можат да ве инспирираат...
Датум: 17 јан 2012
, Автор:

Футуристичките модни креации на младата и талентирана Ирис ван Херпен

Ментор ù бил Александар Мекквин, па јасно е дека меѓу најголемите обожаватели на нејзините креации е Лејди Гага.
Датум: 16 јан 2012
, Автор: