Модна инспирација: Несекојдневна девојка

Модна инспирација: Несекојдневна девојка

Моделот Џенифер Бијанчи одлично ја одиграла својата улога на несекојдневна девојка во оваа интересна фотосесија наречена „A weird lady“. Интересниот спој на ведрите и весели бои им даваат посебен сјај на моделите кои таа ги носи, притоа оставајќи силна порака дека и несекојдневните комбинации можат да изгледаат прекрасно на девојките кои се доволно храбри да ризикуваат. Погледнете ги наредниве неколку фотографии кои се надеваме дека ќе ве инспирираат конечно да излезете од монотоноста која може да ја предизвика обичната и секојдневна „работна униформа“…

Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка Модна инспирација: Несекојдневна девојка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар