Eucerin AQUAporin ACTIVE ги активира природните хидратантни механизми на кожата

Експертите во истражувачките центри на Eucerin успешно го искористија успешно го искористија откритието на аквапорините и од научно откритие создадоа високотехнолошка козметика за грижа на кожата: Eucerin AQUAporin ACTIVE.
Датум: 30 јан 2014
, Автор:

Слаткиот Боу во прегратките на неговото куче Тео

Боу и Тео продолжуваат да растат, а нивната навика да заспиваат заедно не само што не се губи, туку тие притоа зафаќаат сè посмешни и почудни пози. Уживајте во новата галерија.
Датум: 30 јан 2014
, Автор:

Одлични модни комбинации инспирирани од визуелниот албум на Бијонсе

Албумот изобилува со теми како залудното трагање по перфекција, женската моќ, како и женската сексуалност. Ова се 10 комбинации инспирирани од најновиот албум на Бијонсе.
Датум: 30 јан 2014
, Автор:

Тест од 59 секунди: Како да проверите дали некој е добар лажго?

Со помош на овој кус тест набрзина можете да откриете дали вашите пријатели или партнерот/ката се добри лажговци или пак најчесто ја кажуваат вистината. За тестот не ви треба ништо, освен да гледате во личноста која ја тестирате.
Датум: 30 јан 2014
, Автор:

Она што ти треба за да успееш

Сите сакаме да имаме добра основа пред да започнеме да создаваме нешто свое, некаква инвестиција, поддршка, тим кој ќе создава заедно со нас, кога во суштина сè што ни треба е желба и идеја.
Датум: 30 јан 2014
, Автор:

Најмоќните мисли на Вирџинија Вулф

„Размислував колку непријатно е да се биде оставен надвор, но исто размислував дека можеби, многу полошо е да бидеш заклучен внатре.“
Датум: 30 јан 2014
, Автор:

Рекламата на „Бадвајзер“ за Супер Боул која го расплака светот

Погледнете зошто светот ги намокри очите на оваа кратка приказна.
Датум: 30 јан 2014
, Автор:

6 одлични и продуктивни начини да го пополните слободното време

Ова се 6 здрави навики и хобија кои ќе ви помогнат да се надградите како личности.
Датум: 30 јан 2014
, Автор:

Зошто треба да му земете милениче на вашето дете?

Причините не се многу сериозни, но се смешни и можеби ќе ве разубедат.