Тест од 59 секунди: Како да проверите дали некој е добар лажго?

Со помош на овој кус тест набрзина можете да откриете дали вашите пријатели или партнерот/ката се добри лажговци или пак најчесто ја кажуваат вистината. За тестот не ви треба ништо, освен да гледате во личноста која ја тестирате. Погледнете го видеото.

Лажењето има врска со начинот на кои луѓето се перципираат себеси. Доколку се работи за луѓе кои се свесни како другите ги перципираат, тие најчесто сакаат да бидат во центарот на вниманието и се добри лажговци. Во тој случај, тие би ја нацртале буквата Q со опавчето свртено на левата страна од нивното чело. Доколку се работи за интровертна личност која не ја бива многу за лажење, веројатно ќе ја нацрта буквата Q така за да би можела самата да ја прочита – со опавчето кон десно. Вие како поминавте на тестот? 🙂

Тест од 59 секунди: Како да проверите дали некој е добар лажго?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар