Зошто треба да му земете милениче на вашето дете?

Ако вашето дете ве моли да му набавите домашно милениче, а виe сè уште се мислите дали да го сторите тоа, погледнете го видеото од Buzzfeed. Причините не се многу сериозни, но се смешни и можеби ќе ве разубедат.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар