Запознајте ја главната ѕвезда на модното шоу во Њујорк

Внуката на познатиот дизајнер Александар Ванг е малечката модна икона кон која се свртеа објективите.
Датум: 27 сеп 2012
, Автор:

Пет туторијали за совршени плетенки

Сите жени и девојки ги обожаваат, бидејќи без многу напор можат набрзина да ја средат косата и истовремено да изгледаат секси, тренди и отмено. Ова се пет типа плетенки, кои ќе ги научите преку овие одлични туторијали.
Датум: 25 сеп 2012
, Автор:

Три едноставни домашни третмани кои мора да ги пробате

Секојдневно сме изложени на стрес и нервози, па затоа во слободните часови сакаме да се релаксираме. И на нашата кожа ѝ е потребен третман за релаксација и нега по стресниот ден.
Датум: 22 сеп 2012
, Автор:

Накит инспириран од Алиса во земјата на чудата

Прекрасна комбинација од „винтиџ“ инспириран накит и мотиви од Алиса во земјата на чудата.

Колекцијата на Ана Дело Русо за H&M и нејзините 10 модни заповеди

Оваа колекција на аксесоари содржи сè, од накит, чевли и очила, па дури и прекрасно дизајнирани куфери за патување.
Датум: 19 сеп 2012
, Автор:

Прекрасни украси за коса кои можете да ги направите сами

Погледнете неколку интересни упатства со чија помош лесно можете да направите свои, уникатни додатоци за коса.

Како да изградите свој стил на облекување?

Секогаш е забавно да се следат најновите модни трендови, но модата не е слепо следење на најжешките новитети, туку пронаоѓање на самите себе...
Датум: 11 сеп 2012
, Автор:

Најдобрите мобилни апликации за убавина

Модерната технологија секојдневно ни го олеснува животот. Истото важи и кога станува збор за нашата надворешна убавина. Овие неколку апликации им помагаат на жените ширум светот да го негуваат својот изглед и да блескаат секој ден.
Датум: 09 сеп 2012
, Автор:

Мејкап трендови за есен 2012

Есенската монотонија ќе ја протресат впечатливи бои, интересни форми и смели мејкап изгледи...
Датум: 07 сеп 2012
, Автор:

Бјути трикови од моделите на Victoria’s Secret

Бидејќи ни тие немаат време секојдневно да ги посетуваат салоните за разубавување, прочитајте како ја одржуваат својата убавина, во рамките на нивниот дом.

Новата колекција есен/зима 2012 на „Адидас“ креирана од Џереми Скот

Повторно е вклучен неговиот препознатлив модел на обувки со крилја, но овој пат има и многу чудни и необични форми, дезени, бои и силуети.

Маска од кафе и какао за свежо лице

Можеби не сте знаеле дека кафето ја зацврстува кожата, ги намалува брчките и отеченоста на лицето. Какаото на сувата кожа ѝ дава свежина и ја прави мека, а истовремено ја смирува и иритираната.