22 декември 2013 | Кафе пауза

Денс-спектакл со 3Д-мапинг во „Експо центар“

На специјалниот настан Illuminations, македонската публика за првпат имаше можност да ја проследи изведбата на унгарската денс-група „Фрилужн“ чие гостување го организира „Урбан клуб“. Тие се првата група што на светско ниво ги споила техниките за видео мапирање и интерактивното танцу
Датум: 22 дек 2013
, Автор:

Разрешени мистериите за оние од Венера

Неодамна наидов на многу интересно истражување кое ги издвојува десетте најголеми мистерии на мажите поврзани со припадничките на поубавата половина. Забавно беше, признавам. Ајде да ги сумираме одговорите.
Датум: 22 дек 2013
, Автор:

Хороскопот ви открива каков родител сте

Откријте ги вашите главни карактеристики според астрологијата, кога станува збор за родителството.

Белградски папагал научил да лае како куче

Си замислил дека е пес, па започнал да ги имитира неговите четириножни пријатели. Е тоа е папагалската работа! :)

20 слатки зимски модни комбинации кои се одлични за празничниот период

Ви предлагаме 20 стилски модни комбинации кои се одлични за овој празничен период од годината, бидејќи ги истакнуваат новогодишните и божиќните бои, а истовремено нудат удобен и убав изглед.
Датум: 22 дек 2013
, Автор: