Луј Витон го претставува „Малото е прекрасно!“

Малото е новото големо - или бар така ни вели Луј Витон...

Совршени зимски комбинации на облека

Ве фаќа депресија при самата помисла на шарените летни комбинации? Еве некои предлози кои совршено одговараат за различни пригоди во зимскиот период.
Датум: 05 дек 2012
, Автор:

10 одлични предлози за обликување коњско опавче

Неколку идеи кои ќе ви помогнат за кратко време да направите одлична фризура со коњско опавче...

Рокерскиот стил од деведесеттите

Со тесни фармерки, кожни јакни, црни чизми и парчиња облека кои немаат ни трага од женственост, девојките го владеат овој гранџ стил.
Датум: 01 дек 2012
, Автор:

Зимски модни совети за ладните денови кои ни претстојат

Ова се неколку зимски совети кои ќе ви помогнат да изгледате интересно и стилски и што е најважно да ви биде комотно и топло.
Датум: 30 ное 2012
, Автор:

Четири комбинации со кожна облека за оваа есен

Додека гледате како парчињата кожна облека се појавуваат по излозите на бутиците, еве неколку идеи за совршени комбинации со облека од вештачка кожа за секоја пригода.
Датум: 27 ное 2012
, Автор:

Нашминкајте се како прекрасната нова Бонд девојка

Уште еден одличен мејкап туторијал од Мишел Пан.

6 чекори до совршен домашен маникир

Изгледот на ноктите е многу важен за една дама. Наместо да давате пари по козметички салони, еве совети за тоа како да си направите совршен маникир во домашни услови.
Датум: 22 ное 2012
, Автор:

Интересни идеи за впечатлив изглед на вашите нокти

Неколку идеи кои ќе ве инспирираат да ги извадите сите лакови од фиоките и да почнете да експериментирате со вашите нокти...

Удобна облека со вградени слушалки за сите љубители на музиката

Совршена облека за сите оние кои секој приватен момент го поминуваат со слушалки на ушите. :)

Необични трикови за убавина кои прават чуда

Брзо решение за оние мали проблемчиња што нè мачат секојдневно...

Најгрдите чевли во историјата на модата

Чевли кои сигурно не би сакале да се најдат во вашиот плакар...