Како да се лакирате за вашиот маникир подолго да трае?

Познатите стилисти за нокти Енџ и Вернајс Вокер, велат дека лакот за нокти може да изгледа добро дури до 10 дена по нанесувањето, доколку се следат овие неколку едноставни совети.

Колекцијата пролет/лето 2012 на „H&M“

Повеќето комбинации се направени во светли и тренди бои, а колекцијата вбројува фустани, чевли, панталони, здолништа, сакоа, очила за сонце, блузи, кошули...

Ели Сааб – безвремена елеганција

Либанскиот дизајнер Ели Сааб веќе одамна е водечко име во високата мода на Блискиот Исток, каде што неговите романтични и украсени со кристали наметки, ги привлекле принцезите во неговото ателје во Бејрут...
Датум: 03 јан 2012
, Автор:

Совети за беспрекорна новогодишна шминка

Го имате на закачалка она што ќе го носите, ги најдовте и совршените чевли, одлучивте како ќе ја носите косата. Останува уште да се потрудите вашата шминка да биде беспрекорна, и тоа во секоја смисла, трајна и со одличен изглед.
Датум: 30 дек 2011
, Автор:

Безвременски парчиња накит што секоја жена треба да ги поседува

Добриот и квалитетен, а притоа и безобразно скап накит е еднакво привлечен како за жените, така и за мажите.
Датум: 28 дек 2011
, Автор:

6 навики со кои несвесно ја оштетуваме косата

На нашата коса никогаш не ѝ е доволно нега. Ова се 6 најчести примери за несвесни грешки со кои го нарушуваме здравјето на влакното...

Топ 10 „аутфити“ за новогодишната ноќ

Започна новогодишната еуфорија низ градовите. Како и секоја година во овој период, жените, а посебно младите девојки најмногу обрнуваат внимание на облеката што ќе ја носат на новогодишната ноќ.
Датум: 19 дек 2011
, Автор:

Кофеин за посвежо лице, помалку брчки и отстранување подочници

Најновите истражувања покажуваат дека кремите за лице кои се направени на база на кофеин ги бришат брчките...

5 начини да се дотерате со кошулата на вашето момче

Девојките изгледаат многу секси во кошулите на своите момчиња, особено доколку не ги комбинираат со ништо друго освен со долна облека. Но, ова не е единствениот начин на кој тие може да се носат.
Датум: 07 дек 2011
, Автор:

Како да направите кадрици со пегла за коса?

Ова се 4 одлични видеа од Јутјуб кои ќе ви помогнат да научите како да го извлечете максимумот од вашата пегла за коса.

Зимска нега на стапалата

За да немате проблеми со габични инфекции, задебелени пети и враснати нокти, стапалата треба секојдневно да ги негувате.
Датум: 01 дек 2011
, Автор:

Видеа со вежби за перфектно тело од моделите на „Victoria’s Secret“

Откријте ја тајната за совршен задник, рамен стомак и цврсти бутови на најпосакуваните девојки на светот...