Природен пилинг за тело со морска сол

Природен пилинг за тело со морска сол

Сувата кожа е најчест проблем на сите жени, со кој сите особено се сретнуваат во ладните зимски денови. Иако хидратацијата е многу важна за здрава и убава кожа, пред нанесувањето на хидратантен лосион или крема за тело, подеднакво е важно да ги отстраните изумрените клетки од кожата. Направете го овој многу едноставен пилинг за тело и спречете ги проблемите со кожата.

 Природен пилинг за тело со морска сол

За овој делотворен пилинг потребна ви е само една шака морска сол. Така, следниот пат кога ќе се туширате, морската сол помешајте ја со гелот за туширање кој најчесто го користите и масирајте ја кожата со нежни движења. Убаво исплакнете ја кожата од солта и по туширањето задолжително нанесете хидратантен лосион за тело.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар