28 декември 2013 | Кафе пауза

Варено вино според рецептот на Џејми Оливер

Што е зимата, ако не совршено време за чаша варено вино. Еве како во домашни услови сами да го подготвите и тоа според рецептот на одличниот Џејми Оливер.

3 гламурозни новогодишни мејкап изгледи

Доколку размислувате за вашата шминка на новогодишната ноќ, ова се три гламурозни изгледи кои ви ги даваме како предлози.
Датум: 28 дек 2013
, Автор:

7 финти со кои можете да ги манипулирате луѓето

Многу од работите кои ги искусуваме во интеракцијата со другите луѓе се резултат на чиста психологија. Изнудете ги реакциите кои сакате да ги добиете.
Датум: 28 дек 2013
, Автор:

Смешни и уникатни снешковци направени ширум светот

Некои од овие снешковци се убијци, некои се пушачи, трети се собираат на масовен штрајк. Погледнете дел од фотографиите кои кружат по интернет-страниците ширум светот.