Смешни и уникатни снешковци направени ширум светот

Луѓето ширум светот стануваат многу креативни кога ќе падне снег. Правењето стандарден снешко од три топки, носе од морков, очи, уста и копчиња од ќумур и тенџере место капа, очигледно веќе не е толку забавно, колку што е забавно да се смисли креативна идеја за да се направи откачен и уникатен снешко. Некои од овие снешковци се убијци, некои се пушачи, трети се собираат на масовен штрајк. Погледнете дел од фотографиите кои кружат по интернет-страниците ширум светот.

Смешни и уникатни снешковци направени ширум светот

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар