Машките ролки се враќаат во мода оваа зима

Машките ролки се враќаат во мода оваа зима

Машките маици и џемпери ролки, повторно се вратија во модната игра после долго време. Одамна беа отфрлени како парче облека на кое ретко кој посака да се врати и покрај тоа што е ретро, елегантно и шик на свој начин. Причината за тоа можеби и не лежи во нивното избегнување, туку во неможноста да се набават, бидејќи ги немаше по продавниците. Но, оваа зима и наредната пролет се одличен период за носење на ова модно парче, кое одлично се комбинира со одело, џинс, капут, кожа, бунда, мантил, спортско сако…

Машките ролки се враќаат во мода оваа зимаМашките ролки се враќаат во мода оваа зима Машките ролки се враќаат во мода оваа зима Машките ролки се враќаат во мода оваа зима


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Елена Reply

    Ужасно нешто ми се овие машки ролки. Автоматски го прават помалку атрактивен секој маж!

Остави коментар