10 знаци дека сте апсолутна Водолија во хороскоп

Ако сте родени помеѓу 20 јануари и 18 февруари, тогаш голема е веројатноста да се препознаете во овие 10 карактеристики.

1. Не зборувате за вашите емоции

Водолиите може да делуваат бесчувствително, па дури и студено во комуникацијата со другите луѓе, но тие преферираат да мислат дека тоа е нивниот стил на кажување на вистината дури и кога тоа ги повредува другите.

2. Баш сте мозоци

Луѓето родени во овој знак сакаат да бидат интелектуално предизвикувани и добро се свесни за нивната натпросечна интелигенција. Понекогаш дури и премногу свесни.

3. Едноставно не поднесувате да не сте во право

Не е баш забавно човек да се расправа со вас Водолиите. Да, во право сте НАЈЧЕСТО. Но не секогаш!

4. Вие сте доброчинител кој сака да го направи светот подобро место за живеење

Водолиите се често филантропи и хуманитарни и се одлични во шармирањето на луѓето околу нив кога имаат цел да ги привлечат кон својата кауза во која веруваат.

5. Вие сте големи, големи флертувачи

Водолиите едноставно обожаваат да флертуваат со часови и тоа без разлика дали се искрено заинтересирани за другата личност или не. Тоа е во нивната природа, предобри се во тоа.

6. Природни сте како јавни говорници

Луѓето родени во овој знак се внимателни и промислени говорници. Заради тоа, често се одлични како пишувачи на говори, говорници и дебатери.

7. Имате трајна желба за патување

Водолиите се индивидуалисти, независни и авантуристи. Овие карактеристики ги прават природни патувачи со вечна желба за движење кон нови авантури.

8. Пријателите би рекле дека сте по малку ексцентрични

Водолиите се малку чудни знаци, но тие се горди поради тоа што се такви бидејќи ја сакаат својата уникатност.

9. Живеете за да се забавувате

Водолиите може да се независни, но исто така сакаат да бидат опкружени со многу луѓе околу себе. Тие сакаат посветена публика, пред која тие сакаат да бидат оние кои ќе ја поттикнат забавата.

10. Веројатно сте опседнати со вашиот ајфон

Како и повеќето други луѓе. Водолиите сакаат прогрес, на што често гледаат исто како на напредок во технологијата. Ако има некој нов кул електронски уред, вие веројатно веќе сте го нарачале уште пред да дојде во продавниците.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Anonymous Reply

  ај направете за лав 😀

 2. Анонимен Reply

  Napravere za vaga

 3. maci Reply

  Точно!
  Браво 🙂

 4. Anonymous Reply

  bas na mojot rodenden 😀

Остави коментар