„Пул & Беар“ со интересна кампања за новата колекција

Компанијата се фокусира на опуштени, лежерни и секојдневни парчиња облека и додатоци за млади луѓе со урбан стил и по достапни цени. Погледнете ја нивната најнова рекламна кампања за сезоната пролет/лето 2012.
Датум: 17 мар 2012
, Автор:

Бувот и модата

Во последните неколку сезони, бувот, освен како симбол на мистериозноста и мудроста, стана претставник и на модата, и тоа сè поактуелен.
Датум: 16 мар 2012
, Автор:

Што мислат мажите за бојата на вашиот кармин?

Пред да ги обоите усните, земете ги предвид советите на Мет Бин, уредник во магазинот за мажи „Men’s health“, во врска со машката перцепција за разните нијанси кои ја красат женските уста.

Жешки трендови на бои за пролет 2012

Одберете каква било комбинација од следниве бои и ќе имате одличен нов и свеж изглед за оваа пролет.
Датум: 10 мар 2012
, Автор:

Новата спортска колекција на Victoria’s Secret

Малите додатоци се од голема важност и тоа што е најблиску до вашето тело е најблиску и до вашето срце. Со оваа цел Victoria's Secret ја дизајнираа нивната најсекси спортска колекција досега.
Датум: 09 мар 2012
, Автор:

Дереон – колекција пролет/лето 2012

Светски познатата модна куќа „House of Dereon“ оваа пролет изненадува со прекрасна колекција пролет/лето 2012, која е резултат од заедничкото работење на Бијонсе и нејзината мајка Тина Ноулс...
Датум: 08 мар 2012
, Автор:

Магичната кампања на „RED Valentino“ за пролет/лето 2012

Новата кампања на „RED Valentino“ за претстојната сезона е вистинска бајка која ќе ви ги разбуди сетилата и ќе ви ја поттикне имагинацијата.
Датум: 05 мар 2012
, Автор:

Најдобрите фустани на „Оскарите“ на сите времиња

Магазинот „Гламур“ направи листа на најдобрите фустани носени на најгламурозната ноќ во светот низ текот на годините...
Датум: 27 фев 2012
, Автор:

Новата колекција на провокативните женски чевли Балдинини, пролет/лето 2012

Kолекција пролет/лето 2012 фасцинира со гламурозност, впечатливи бои и уникатен дизајн.
Датум: 21 фев 2012
, Автор:

Елегантни женски ракавици за во зима

Можеби сме шармирани од нивниот стар холивудски сјај, но сепак во најстудените денови има нешто што прави да се чувствуваме многу пријатно кога ќе ги лизнеме рацете низ еден добар пар женствени ракавици.
Датум: 19 фев 2012
, Автор:

Мејкап-трикови што треба да ги знае секоја девојка

Истакнете ги вашите заводливи очи, украдете изглед од гламурозните настани на црвениот тепих, дајте му сјај на лицето со нанесување на правилната нијанса руменило и привлечете што е можно повеќе внимание.
Датум: 16 фев 2012
, Автор:

Жешка реклама за пролетната колекција на „Guess“

Идејата на оваа реклама е да се однесе публиката на место покрај море, далеку од студената зима и да се приближи до топлите пролетни денови кои доаѓаат.
Датум: 15 фев 2012
, Автор: