Костими за капење кои се во мода ова лето

Костимот за капење ви е од пред две сезони. Без паника! Излезете в град и барајте костим за капење кој е хит за оваа сезона, додека истовремено одговара на вашиот стил и градба на телото.
Датум: 07 јул 2011
, Автор:

Задолжителни летни модни парчиња

Го планирате годишниот одмор, секое слободно време го поминувате на кафе со пријателките, а на вашата летна гардероба од минатата година очајно ù е потребно освежување. Еве неколку предлози за универзални модни парчиња...
Датум: 02 јул 2011
, Автор:

Отворете ја летната сезона во вашиот плакар

Вистинскиот проблем на „обичните“ девојки, кои не располагаат со по неколку соби во улога на плакари, е добро да ги организираат на почетокот на секоја сезона и да избегнат неред на подолг рок. Еве 5 едноставни чекори...
Датум: 24 јун 2011
, Автор:

Костими за капење што не изгледаат добро на секого

Некои ќе им прилегаат на вашето тело, некои не. Тоа што го носат моделите на модните писти, не секогаш изгледа така добро и на вашето тело.

Совети и трикови за одржување на вашата коса

Сакате да ја одржите бојата на вашата коса, да ја негувате нејзината должина или пак да имате здрави кадрици? Стручните стилисти за коса го имаат решението.
Датум: 04 јун 2011
, Автор:

Како да изберете идеална боја за вашата коса?

Менувањето на бојата на косата е убав начин набрзина да си го промените имиџот. Секако, тоа не значи дека секоја боја е соодветна за вас. Погледнете се во виртуелното огледало и изберете ја идеалната.
Датум: 27 мај 2011
, Автор:

5 задолжителни парчиња облека за мажи

Некои работи остануваат вечно во мода, можат да се комбинираат со секој стил, па затоа и во нив вреди да се инвестира.
Датум: 19 мај 2011
, Автор:

Летно освежување на вашите нокти

Неизоставен дел од летната шема се убаво средените нокти, кои делуваат уште пошик доколку се дизајнирани на уникатен начин, по кој ќе бидете препознатливи. Еве неколку идеи...

Време е за ленени панталони

Не мора да сте на Бахамите за да ги носите, и во нашата земја има доволно вода. А кога ветрето здувнува покрај вода, ленот изгледа магично. Еве неколку податоци и совети за носење ленени панталони оваа сезона пролет-лето.
Датум: 06 мај 2011
, Автор:

Застарени модни правила

Модниот свет поставува трендови и правила кои остануваат долго да владеат. Сепак, најкреативните поединци секојдневно покажуваат дека правилата не секогаш мора да бидат почитувани...

Како правилно да купите долна облека за вашата девојка?

Без разлика дали сте во нова врска или пак сте со вашата партнерка подолго време, одличен начин да ја одржите или поттикнете страста во врската е да и купите долна облека.

Тест: Кој моден тренд да го пробате оваа пролет?

Повеќето од нас не можат да си го дозволат секој тренд, а и не треба. Ќе ви помогнеме да го изберете пролетниот тренд за оваа година кој најмногу би ви прилегал на стилот.
Датум: 15 апр 2011
, Автор: