Начинот на кој спиете со партнерот зборува за вашата врска

Начинот на кој спиете заедно со вашиот партнер може да каже многу за вас, но и за вашата врска. Одредете го значењето според вашата вообичаена поза.
Датум: 10 фев 2014
, Автор:

Нежни и женствени комбинации со црвеникаво-розова и сива боја

Ова се 4 идеи како да ги искомбинирате овие бои за разни пригоди.
Датум: 10 фев 2014
, Автор:

8 видови секс кои морате да ги пробате

Многумина би рекле дека постои само добар и лош секс, но постојат многу видови жестоки задоволства под чаршафите кои можат да се наречат поинаку.
Датум: 10 фев 2014
, Автор:

Направете варени јајца во облик на срце

Ова е одличен кулинарски трик кој можете да го примените доколку подготвувате романтична вечера за саканиот или саканата.
Датум: 10 фев 2014
, Автор:

Работата е најдоброто нешто на светот…

„Работата е најдоброто нешто на светот. Затоа секогаш треба да оставаме нешто и за утре.“ - Дон Херолд
Датум: 10 фев 2014
, Автор:

Ликови од цртаните филмови врз лицата на луѓето кои патуваат накај работа

овој артист, нашол многу интересен начин да си го поминува времето во воз.
Датум: 10 фев 2014
, Автор:

Јулија Липницкаја: Неверојатен 15-годишен талент во областа на уметничкото лизгање

Неверојатно е колку грациозно изгледа секое нејзино движење и со каква леснотија ги прави скоковите и пируетите...

Прекрасни фотоманипулации во надреалистичен стил

Серијата фотоманипулации на полскиот фотограф Дариуш Климчак со сигурност ќе ве потсети на делата на најпознатиот надреалистчен сликар, Салвадор Дали.

Веро-центарот обвиткан во чоколадо

Од 13 февруари до 13 март во Веро-центарот по втор пат ќе се одржи „Чоколадната земја“, настан кој минатата година развесели многу љубители на чоколадото, им понуди можност за истражување на светот на чоколадото...
Датум: 10 фев 2014
, Автор: