27 февруари 2014 | Кафе пауза

Ноќевајте под отворено небо во фантастичен резорт во Јужна Африка

Овде можете да го набљудувате дивиот животински свет како лавови, нилски коњи и жирафи додека тие слободно се движат низ нивното природно живеалиште, а вие истовремено сте сместени во луксузен престој со поглед кој го одзема здивот.
Датум: 27 фев 2014
, Автор:

12 работи кои не смеете да си ги речете себеси

Овие работи не смеете да си ги речете себеси од проста причина што или се невистинити или пак небитни.
Датум: 27 фев 2014
, Автор:

5 трикови за убавина кои можете да ги украдете од вашата баба

Многу од продуктите содржат разни хемикалии, скапи се и често не го даваат ефектот кој го ветуваат, па затоа сѐ повеќе девојки и жени одлучуваат да користат природни препарати кои самите ќе ги направат во кујната.
Датум: 27 фев 2014
, Автор:

6 најпознати дезинформации за абортусот

Иако абортусот е честа појава, и многу е веројатно дека познавате барем некој кој го направил тоа, сепак сѐ уште постојат многу митови поврзани со последиците од таквиот потфат.
Датум: 27 фев 2014
, Автор:

Што им се случува на заљубените парови?

Откријте низ што сѐ поминуваат заљубените парови, а ако и вие сте биле во ваква состојба, можеби ќе се пронајдете.
Датум: 27 фев 2014
, Автор: