Ноќевајте под отворено небо во фантастичен резорт во Јужна Африка

Додека многумина зимно време се опкружени со мраз, снег и непријатни студени температури, забавно е да се сонува за егзотични места за одмор како што е „Lion Sands Game Reserve“. Лоциран на Sabi Sand Reserve во Јужна Африка, ова е совршено место за бегство од реалноста. Овде можете да го набљудувате дивиот животински свет како лавови, нилски коњи и жирафи додека тие слободно се движат низ нивното природно живеалиште, а вие истовремено сте сместени во луксузен престој со поглед кој го одзема здивот.

1-nokjevajte-pod-otvoreno-nebo-vo-fantastichen-rezort-vo-juzhna-afrika-kafepauza.mk

Во одморалиштето можете да изберете да отседнете во некој од петте колиби и трите куќички на дрво, секоја со свое уникатно искуство. Колибите имаат огромни соби со приватни палуби кои гледаат кон убавините на Реката Саби и националниот парк Кругер. За поавантуристичките типови, куќичките на дрво овозможуваат спиење под отворено небо. Како што сонцето заоѓа и настапува ноќта, разните удобности, вклучително и отсуството на електрична енергија, ќе ви овозможат да чувствувате како да сте едно со природата.

2-nokjevajte-pod-otvoreno-nebo-vo-fantastichen-rezort-vo-juzhna-afrika-kafepauza.mk

Овој огромен простор е отворен за истражување, а резортот нуди бројни можности за сафари и тури скроени според вашите интереси. Фантастичниот резорт овозможува и спа-услуги, базени и прекрасно искуство додека јадете. Заедно со неговата околина, тој е дефинитивно место од соништата.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар