Животот низ призма на минијатури

Погледнете неколку секојдневни сцени направени од минијатурни хартиени модели. Дело се на Terada Mokei.Животот низ призма на минијатуриЖивотот низ призма на минијатуриЖивотот низ призма на минијатуриЖивотот низ призма на минијатуриЖивотот низ призма на минијатуриЖивотот низ призма на минијатуриЖивотот низ призма на минијатуриЖивотот низ призма на минијатуриЖивотот низ призма на минијатуриЖивотот низ призма на минијатуриЖивотот низ призма на минијатуриЖивотот низ призма на минијатуриЖивотот низ призма на минијатуриЖивотот низ призма на минијатуриСте ги гледале ли минијатурните творби на Ален Тегер, кој сцените ги поставува на голо човечко тело?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар