Прошетка низ Париз преку 1 видео

Прошетка низ Париз преку 1 видео

Запознајте го Париз преку ова кратко видео кое е составено од 2000 фантастични фотографии, дело на Лук Шепард. Видеото почнало наивно, како проект на Американскиот универзитет во Париз, но како што и самите ќе се уверите, прераснало во вистинско првокласно уметнично дело. Прошетка низ Париз преку 1 видеоНајголем дел од фотографиите се направени рано изутрина и доцна навечер. Музиката во видеото само го надополнува дожувањето да биде незаборавно. Погледнете го Париз преку други очи. Уживајте…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

 1. Име Reply

  Se ima vo videoto samo najglavnoto go nema…. Eiffel Tower

 2. ime Reply

  a muzikata kolku e dobra,kako se vika znae nekoj?

  • Теодора Трповска Reply

   Music: ‘Intro’ by The XX (thexx.info)

Остави коментар