Дизајнирајте ја пицата што сакате да ја нарачате

Брендот „Pizza Hut“ во соработка со „Chaotic Moon Studios“ направиле иновативна дигитална маса, на која секој буквално може да си ги нареди состојките на пицата што сака да ја нарача.
Датум: 04 мар 2014
, Автор:

15-те најважни моменти во една врска

Од првиот сладок бакнеж, до првата заедничка ноќ и заминувањето на годишен одмор, ова се работи кои ја обележуваат љубовната врска.
Датум: 04 мар 2014
, Автор:

Нов, сосема различен рецепт за здрава и сјајна коса

Новиот тренд на миење коса, т.н. „обратно миење“ го подразбира баш тоа. Наместо да нанесувате прво шампон, па потоа балсам, како што тоа сте го правеле цел живот, сменете го редоследот.
Датум: 04 мар 2014
, Автор:

И кога сте мрзливи, можете да изгледате одлично!

Кога немате време за средување, не грижете се, и без тоа можете да изгледате одлично. Погледнете ги следните предлози за комбинации, кои ќе ви служат како инспирација за помрзливите денови.

Три причини поради кои сте постојано уморни

Во последно време, сè почесто слушаме коментари како луѓето се исцрпени и уморни, и покрај препорачаниот осумчасовен сон. Постојат три причини кои дефинитивно влијаат на ваквата состојба.
Датум: 04 мар 2014
, Автор:

5 нешта во животот кои не можете да ги вратите назад

За многу работи во животот можеме да се покаеме и да преземеме нешто за да ги поправиме грешките од минатото. Сепак, некои работи одат само во еден правец...
Датум: 04 мар 2014
, Автор:

Најпопуларни бои на лакови за нокти за пролет, 2014

Најдобриот начин да ја пречекате пролетта е со светол и весел маникир.

25 знаци дека сте пријателки цела вечност

Ова се 25 знаци кои јасно ви даваат до знаење дека вие две сте најдобри пријателки веќе многу долго време.
Датум: 04 мар 2014
, Автор:

12 навики кои загарантирано ќе ја поттикнат вашата креативност

Еве како да ја поттикнете вашата креативност, станувајќи незапирливи и најдобри во она што го работите.
Датум: 04 мар 2014
, Автор:

Прирачник за личен и професионален развој: „Tip of the Week“

Секој четврток, од 2010 година, трпеливо и со голема посветеност авторите Петар Лазаров и Калин Бабушку ги објавуваат неделните совети и бесплатно ги дистрибуираат до повеќе од 20.000 читатели.
Датум: 04 мар 2014
, Автор:

Честитајте го денот на жената: Подарувајќи Еуцерин, подарувате љубов!

Производите на Еуцерин се преполни со скриена моќ и се одличен подарок за оваа прилика. За вашата мајка, топло ви ги препорачуваме производите од Q10 линијата, кои пружаат заштита од предвременото стареење на кожата и активно дејствуваат против знаците на стареење.
Датум: 04 мар 2014
, Автор: