Прирачник за личен и професионален развој: „Tip of the Week“

Секој четврток, од 2010 година, трпеливо и со голема посветеност авторите Петар Лазаров и Калин Бабушку ги објавуваат неделните совети и бесплатно ги дистрибуираат до повеќе од 20.000 читатели, преку својата дата база и неколку веб-портали во Македонија. Напишано од двајца локални деловни луѓе, тие го пренесуваат своето лично професионално искуство, во комбинација со искуството, знаењето и перспективите од други интернационални професионалци.

Untitled-1

„Уште од самиот почеток на проектот, беше планирано да се издаде едитирано издание кое ќе биде сублимат на некои од најинтересните совети што сме ги напишале“ – вели Петар Лазаров, еден од авторите.

За таа цел, ова издание содржи обработено (скратено и конципирано) селекција од нивните први 50 неделни совети. Корисно за секого, со лесни и едукативни текстови, прирачникот „TIP OF THE WEEK“ обработува теми од секојдневниот живот, коишто ќе ви помогнат да си го подобрите вашето лично и професионално работење. Малите и практични совети во него, поттикнуваат на размислување како да се справите со предизвиците на новото време.

„Од секој аспект на развој и реализација на овој производ се трудиме да внесеме нестандарден и креативен пристап, за што велиме дека е „360° ино-производ“ – вели авторот Калин Бабушку.

Проектот „прирачник – Tip of the Week“ е развиван повеќе од една година, низ чии фази на развој, тимот на Македонија-Експорт пробува да внесе иновативна нота, од секој аспект. Иновација во планирање, иновација како производ, цена, иновација од аспект на пакување и структура.

Исто така прирачникот користи и иновативен маркетинг пристап, Социјално Одговорен Спонзорски модел (поддржан од Кока-Кола, МАМАс и Полијестердеј) кој овозможува цената на прирачникот да биде пристапна за секого.

Прирачникот е наменет за секого. Голем број македонски компании (Витаминка, Порше, Комерцијална Банка, Прилепска Пиварница, ЕЛЕМ, ВИВА и други) го имаат обезбедено за своите вработени, уште пред да биде пуштен во официјална продажба. За индивидуална продажба, прирачникот може да се најде во книжарите на: КУЛТУРА, МАТИЦА, ТРИ, ТАБЕРНАКУЛ и ИКОНА, како и преку интернет порталите www.ex.mk и www.kupikniga.mk.

Другите кажаа…


„Оваа книга нѐ учи како се станува среќен човек.“ – Венко Андоновски, Професор и писател

„Tip of the week нуди современи и практични идеи“ – Д-р. Златко Муцунски, ПОРШЕ – Македонија

„…прирачник за секој што сака да оди напред“ – Сашо Наумоски, А.Д ВИТАМИНКА

„…прекрасно универзално четиво“ – Гордана Михајловска, КАПИТАЛ Медиа Гроуп

„Практично, корисно за сите нивоа во една организација“ – Поликарп Арсеновски, WRIGLEY МакедонијаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Ana Reply

    Bi sakala do dobijam primerok

  2. Slavica Reply

    Bi sakala da ja imam ovaa kniga

  3. Трајче Reply

    Сакам „Tip of the Week“ на подарок!

Остави коментар