Рекламата на „Бадвајзер“ за Супер Боул која го расплака светот

Погледнете зошто светот ги намокри очите на оваа кратка приказна.
Датум: 30 јан 2014
, Автор:

Целосно функционален камионет направен од мраз

Канадската компанија „Iceculture“ која изработува скулптури од мраз, прифатила еден неверојатен предизвик.

Откачена реклама на Кока Кола наменета за младите родители

Станува збор за промоција на новата Ce Life, во која двајца исцрпени родители се обидуваат да излезат на крај со бељите коишто ги прави нивното бебе.

Генијална реклама за гуми за џвакање

Производителот на гуми за џвакање „Beldent“ спровел едно интересно истражување во Музејот на современа уметност во Буенос Аирес...

Најдобрите реклами за 2013 година

Порталот „AdWeek“ ја објави листата со најдобрите реклами за оваа година.

Коби Брајант и Лајонел Меси во натпревар за најдобра „селфи“ фотка

Во новата реклама за „Turkish Airs“, двете суперѕвезди се натпреваруваат кој ќе направи подобра фотка од себеси додека патуваат насекаде низ светот.
Датум: 04 дек 2013
, Автор:

Како може да се добие бесплатен билет за метро во Русија?

Русите смислиле одлична кампања за промоција на големиот спортски настан и стекнување на здрави животни навики.

Одлична реклама на „Хонда“ полна со илузии

За претставување на возилото „CR-V Diesel“, Хонда реши да направи интересна реклама полна со илузии.

Видео кое стопи милиони срца: повик за прегратка

Човек маскиран во голема кадифена мечка стои сред градскиот плоштад... Се вика Фабијан и е хендикепиран.

Фотосесија со мажи против стереотипно прикажување на жените како објекти

Резултатот е смешен и бизарен, но си ја постигнува својата цел прикажувајќи еден сериозен проблем...

Маестрално смислени билборди и рекламни постери

Визуелното е секогаш помоќно од напишаното, а за тоа говорат овие паметно смислени рекламни билборди и постери.

ИКЕА ви покажува како да го зголемите вашиот мал стан

ИKEA предложува неколку практични идеи за одлично искористување на вашиот мал, домашен простор.