Направете прекрасна странична француска плетенка

Овој одличен туторијал од 10 минути ќе ве научи како да си направите убава фризура, која ќе можете да ја носите за излегување во град и за свечености, но и за на работа или кога излегувате на кафе со пријателите.

Направете прекрасна странична француска плетенка

На фотографиите можете да ја погледнете фризурата од повеќе агли, а во видеото целата постапка е прикажана чекор по чекор.

Направете прекрасна странична француска плетенка Направете прекрасна странична француска плетенка Направете прекрасна странична француска плетенка Направете прекрасна странична француска плетенка Направете прекрасна странична француска плетенка

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар