Воз кој патува низ сите годишни времиња

Воз кој патува низ сите годишни времиња

Ова едноминутно тајмлапс видео ни покажува возење на еден воз низ Норвешка, кој не само што го прикажува патувањето низ просторот, туку и низ годишните времиња.Воз кој патува низ сите годишни времињаВидеото е креирано од страна на Норвешката национална радио телевизија, која го снимила истото патување од 730 км, од Трондхејм до Буде, во секое годишно време. Снимката потоа е обработена, за да ја прикажува истата локација, како се менува од една кон друга сезона.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар