Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

На фановите на раперот Џеј Зи, серијата смешни илустрации „99 Problems“ (99 проблеми) многу ќе им се допадне. Направена е од страна на Али Грахам, кој секојдневно прикажува по еден проблем со кој се соочува познатиот изведувач.

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„На радио не ги пуштаат моите хитови“

Неговите смели илустрации искомбинирани со хумористична порака се инспирирани од насловите на песните на Џеј Зи, од стиховите на песната 99 Problems, како и од секојдневниот живот. На нив се прикажани многу смешни секојдневни проблеми со кои се соочуваат голем број луѓе, но некои се и нереални. Поради големиот интерес за овие илустрации, Али почнал да ги продава како постери со димензии 21,5 х 28 сантиметри преку својата онлајн продавница. Интересно е тоа што, штом едена илустрација стигне до бројката од 99 продадени парчиња, повеќе не може да се купи.

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Замрзнување на мозокот“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Премногу талент во една соба“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Чашата е преполна“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Починати претседатели“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Нема време за авантури“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Лош крој“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„На косата не ѝ е денот“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Страв од летање“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Завидување за брада“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Некреативно брендирање“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Каснат од зомби“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Не може да ја исчисти нечистотијата од рамото“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Тежок крстозбор“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Згазната мастика“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Ролексот не работи“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Недопечен стек“

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

„Каде е Бруклин?“

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар