Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Креативноста на луѓето доаѓа до израз во чудни моменти и ситуации. Следниве фотографии со сигурност ќе ве насмеат. Сепак, обидете се да ја воздржите насмевката на фотографијата број 5. Таму се бара искреност. 🙂

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Ми кажаа дека ова е Светот на Дизни

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Моите родители не успеаја да најдат бебиситерка

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Ако чекаш знак… ова е тој

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Ова е најслаткиот сапун што ќе го украдеш од хотелска соба. Уживај!

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Насмеј се ако матурбираш 🙂

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Мажи: нема маица – нема услуга Жени: нема маица – бесплатни пијачки

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Го направив знаков само за да го нервирам тој позади мене

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Ве молиме бидете внимателни. Не стојте, не седнувајте, не се качувајте и не се потпирајте на оградата. Ако паднете, животните може да ве изедат, а од тоа може да им се слоши. Ви благодариме.

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Ако можеш да го прочиташ ова… штотуку направи сообраќајка

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Освен ако вашето куче не може да го направи ова, ве молиме бидете одговорни и исчистете после нив

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Трчај како да си украл нешто

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Сарказмот е природен одбранбен механизам на телото против глупост

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Не скршнувај. GPS-от ти покажува погрешно. Не се проаѓа.

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Птици какаат на секои 15 минути. Колку долго стоиш ти овде?

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Туркај. Ако не се отвора, влечи. Ако и така нејќе, најверојатно не работиме.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар