Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Првиот работен ден во животот на сите ни е возбудлив, но истовремено тој ни е и последниот ден без обврски. Стануваме посериозни, работата ни станува стабилна, имаме пари, ама со тек на време, почнуваме да пукаме од нервози, досадно ни е и се прашуваме која е воопшто смислата секој ден да го правиме истото, одново и одново.

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Тоа мрачно чувство на сите неизбежно ни доаѓа секој понеделник. Еве како отприлика изгледа.

Се будите во понеделник и си велите…

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Сакам да се оженам со мојот кревет.

Лудо сте се забавувале цел викенд…

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Па може да сте малку емотивни.

Се обидувате да се фокусирате, но…

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Залудно

И наеднаш сфаќате…

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Не можам да го правам веќе ова.

Животот ви е празен

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Мртов сум однатре.

Одењето на работа ви изгледа…

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Идиотско

Сите околу вас се глупави

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Луѓево се особено глупави денес.
Не можам да зборувам со никој веќе.

Колегите ви го тестираат трпението

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Не можете да се контролирате.

Но секако ви требаат парите

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Банкрооооооооооооооооооооот!

Сепак, останувате смирени. Сфаќате дека…

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Тоа не ве допира вас.

Но, кога некој ќе ви нагази на нерв…

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Се надевам дека ќе умрете госпоѓо!!!

Тоа поминува и земате воздух велејќи си…

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Си ја сакам работата. Си ја сакам работата. Си ја сакам работата.

Во секој случај, над 30% од луѓето во земјава се невработени

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

А ти имаш шанса да го правиш ова по цел ден.

И таман во моментот кога ќе помислите дека си ја сакате работата и сте среќни што ја имате…

Доаѓа 5 саат: Си одиме домааааа!

Доаѓа 5 саат: Си одиме домааааа!

И штом дојде петок…

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Викенд е. Не ве познавам. Не постоите.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. VIKI Reply

    ZAKON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Остави коментар