Еволуцијата на „Веспа“ од 1943 до 2013 година

Ова кусо анимирано филмче, наречено „Vespalogy“ ја претставува еволуцијата на скутерите „Веспа“ од 1943 година, па сè до денеска. Креирано е од страна на агенцијата Nomoon која се наоѓа во Париз, Франција. Еволуцијата на „Веспа“ од 1943 до 2013 годинаНа видеото се прикажани дури и некои многу ретки модели, како на пример Vespa 150 TAP, кој се користел за воени цели.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар