Совршени сочни црвени усни во боја на цреша

Не може секоја девојка да ја шминка устата во силно црвена боја на цреша, но оние кои се доволно храбри да ја носат оваа нијанса на своите усни, мора да знаат и како тоа добро да го изведат. Ви презентираме едноставен водич за совршени сјајни усни со боја на цреша.

Совршени сочни црвени усни во боја на цреша

Овој сладок изглед е инспириран од сјајните цреши, црвените јаболка и сочните калинки, а неодамна стана хит на модните писти. Ова е варијанта на стандардните црвени усни, кои во овој случај добиваат мек сјаен финиш.

Совршени сочни црвени усни во боја на цреша

Потребни алатки:
Чекори:

1. Исцртајте линија по рабовите на устата со црвеното моливче, оставајќи ги кошињата необоени.

2. Пополнете ги деловите во рамките на устата, сè уште оставајќи ги ќошињата необоени.

3. Пополнете ги ќошињата со моливчето во боја на цреша.

4. Нанесете сјај за да се поврзат боите во една целина и да им дадете живост на усните.

Совршени сочни црвени усни во боја на цреша

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар