22 јули 2013 | Кафе пауза

Запознајте го Норм, мопсот кој има карактер

Норм е нов хит на Инстаграм. На успешно направените фотографии од страна на неговиот сопственик, јасно се отсликува карактерот кој го има ова кутре :)

Направете прекрасна странична француска плетенка

Овој одличен туторијал од 10 минути ќе ве научи како да си направите убава фризура, која ќе можете да ја носите за излегување во град и за свечености, но и за на работа или кога излегувате на кафе со пријателите.

Воз кој патува низ сите годишни времиња

Ова едноминутно тајмлапс видео ни покажува возење на еден воз низ Норвешка, кој не само што го прикажува патувањето низ просторот, туку и низ годишните времиња.

Дел од 99-те проблеми на Џеј Зи

На фановите на раперот Џеј Зи, серијата смешни илустрации „99 Problems“ (99 проблеми) многу ќе им се допадне.

Смешни натписи и знаци поставени на разни места

Креативноста на луѓето доаѓа до израз во чудни моменти и ситуации. Овие фотографии со сигурност ќе ве насмеат. :)
Датум: 22 јул 2013
, Автор:

Чувството кое сите го имаме секој понеделник

Еве како отприлика изгледа...
Датум: 22 јул 2013
, Автор:

Прекрасна викендичка со приватно езерце и водопад

Оваа прекрасна викендичка се наоѓа во прекрасниот планински и живописен предел Биг Скај, во сојузната американска држава Монтана.

Пазете се! Овие сијалици експлодираат со магичен ефект

Прво ги полни сијалиците со различни материјали како пердуви, џамлии, зрнца во разни бои, капачиња од пиво, пастелни креди и друго, ги пука со пиштол на дијаболи и во тој момент ги фотографира додека експлодираат.
Датум: 22 јул 2013
, Автор: