Запознајте го Норм, мопсот кој има карактер

Џереми Вич е горд сопственик на Норм, четвороножен пријател, со кого се дружи уште кога тој бил стар само 8 недели (сега е стар 11 и пол месеци). Наскоро откако Џереми го добил, почнал да прави фотографии од ова исклучително фотогенично кутре и да ги објавува на Инстаграм, со кои постигнал неверојатна популарност. Најсмешни фотки се оние кои личат како Норм сам да си ги направил со мобилен телефон. Мораме да ја признаеме креативноста на Џереми, постојано да создава различни сцени, оригинално смислени, кои го откриваат забавниот карактер на неговото куче.

Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер

 

Тој навистина ги сака овие фотографии и навистина се внесува додека позира. Кога правам нешто што не му се допаѓа, можам да го почувствувам тоа кај него и веднаш преминувам на некоја нова идеја“.

Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер

Погледнете дел од забавните фотки со Норм.

Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер Запознајте го Норм, булдогот кој има карактер

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар