Откачена реклама на Кока Кола наменета за младите родители

Откачена реклама на Кока Кола наменета за младите родители

Компанијата Кока Кола секогаш имала креативни, забавни и интересни реклами, а оваа дефинитивно не е исклучок од тоа. Станува збор за промоција на новата Coke Life, во која двајца исцрпени родители се обидуваат да излезат на крај со бељите коишто ги прави нивното бебе. Солзи и смеа во исто време, демонстрираат колку е стресно, но и прекрасно, да се биде родител.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар