Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди

Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди

Патрик Торендал, попознат како Пиџет направил импресивна колекција од фотографии со познатите ѕвезди, но ниедна од нив не е вистински фотографирана. Мудриот фотоманипулатор, креира пресмешна колекција од „фотошопирани“ слики, во кои се вметнува себеси во опуштена атмосфера, рамо до рамо со голем број познати ѕвезди, но преферира да се става до најсекси актерките и пејачките. Овие слики тој ги качува на Инстаграм и на Твитер.Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвездиЗаедно со Каније Вест, Џеј Зи, Хали Бери, Ријана или Бијонсе, Пиџет е „фотографиран“ веднаш до неговите замислени пријатели, со кои го живее гламурозниот живот. Качен на мотор со Бијонсе, пеејќи серенада заедно со Алиша Кис или гушкајќи ја Ким Кардашијан, додека зборува со Џеј Зи, фотографиите на овој човек се навистина забавни за гледање.Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвездиЗабавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвездиПиџет продолжува да објавува вакви забавни фотки на неговите профили на Твитер и на Инстаграм, во кои тој е составен дел од поп културата. Тој има напишано и еден интересен твит во врска со својата работа:


„Имам нула вистински фотографии од себеси. Доколку умрам, на мојот погреб ќе има само фотографии на кои задницата на Ники Минаж, е потпрена на моето чело.“

Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди Забавно момче станува дел од фотографиите на познатите ѕвезди (16) zabavno momche stanuva del od fotografiite na poznatite dzvezdi - www.kafepauza.mk


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. kiko Reply

    inace ovie fotki se praveni na fotoshop

  2. 12345 Reply

    ej da ?

Напиши одговор на kiko Откажи одговор