Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн

Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн

Лондон е еден од највозбудливите Европски градови, постојано се шири, се појавуваат нови можности и идеи. Има некоја посебна софистицираност. Маглата и грандиозната архитектура создаваат интересна атракција на која не можат да им одолеат туристите од целиот свет. Но, кога треба да си најдете постојан дом во Лондон,  барањето стан во толку голем град може да претставува вистински проблем.

Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн

Овој стан е лоциран во историската Едвардијанска зграда, близу финансискиот дистрикт на улицата Леман. За неговото уредување е одговорна фирмата TG-Studio. Тие имале важна задача – да го уредат просторот во обновената стара зграда и притоа да не ја занемарат нејзината околина со стари градби.

Во станот се истакнуваат боите и спонтаноста, амбиентот е совршен за млад човек со добар вкус за дизајн. Топол и удобен, а истовремено со изразито современ и природен карактер, во овој стан се одразува космополитската елеганција на Лондон.

Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар