29 ноември 2013 | Кафе пауза

Поезија: Зракот

Нејасен зрак кој продира во најраните утрински часови, те повикува како во далечен недопирлив сон, и трча пред тебе, а ти неосетно почнуваш да го следиш...
Датум: 29 ное 2013
, Автор:

Стан во Лондон совршен за млад човек со добар вкус за дизајн

За уредувањето е одговорна фирмата TG-Studio. Тие имале важна задача – да го уредат просторот во обновената стара зграда и притоа да не ја занемарат нејзината околина со стари градби.
Датум: 29 ное 2013
, Автор:

За што најмногу жалиме кога е сексот во прашање?

Иако меѓу луѓето е позната една безобразна изрека во врска со каењето после сексуални активности, сепак луѓето жалат за многу работи од минатото, па и за случки поврзани со нивните сексуални искуства.
Датум: 29 ное 2013
, Автор:

Македонски хип хоп зачинет со примеси на блуз, џез и алтернативен рок

Групата „Скопски метеж“ неодамна го објави својот прв видезапис за песната Духот на градот заедно со Тања Б.
Датум: 29 ное 2013
, Автор:

5 лесно воочливи знаци дека сте гениј

Доколку сè уште не сте добиле црно на бело потврда за својата генијалност (што би значело дека имате коефициент на интелигенција над 140), можете сами да си ги проверите своите интелектуални способности, и тоа без многу анализирање.
Датум: 29 ное 2013
, Автор:

Англискиот јазик е толку нелогичен поради…

Колку и да осудуваме некого за лош изговор, факт е дека правописот на англискиот јазик и не е баш така логичен. На пример, во зборот „goddamn“, буквата „n“ се пишува, но не се изговара.

Филм: Извештај за Европа (Europa Report)

Задолжителен филм за искрените љубители на научна фантастика

Мачки кои позираат како пин-ап девојки

Време е да ги споредиме овие слатки влакнести суштества со жените. :)
Датум: 29 ное 2013
, Автор:

Лекции за љубовта од старите среќни парови

Еве што нè научиле постарите и поискусните кога станува збор за љубовните врски.
Датум: 29 ное 2013
, Автор:

Како да се справите со големите животни промени?

Најдобриот начин за справување со големите животни настани е доколку си дозволите на себе едноставно да седнете и да размислите за она што се случило...

НЕДЕЛА НА ФРАНЦУСКИ ФИЛМ – Официјално отворање со премиерата на „РЕНОАР“

Францускиот институт во Скопје и Младинскиот културен центар имаа чест да Ве известат дека од 4 до 8 декември 2013 ќе се одржи Неделата на француски филм.
Датум: 29 ное 2013
, Автор:

Совршен пакет од ОНЕ: Фиксна, интернет, BoomTV и лаптоп за 0 денари

Промотивно, од 29 ноември, телекомуникацискиот оператор ОНЕ нуди совршен пакет за секој дом, со три услуги, а за една претплата и лаптоп за 0 денари.
Датум: 29 ное 2013
, Автор: