Македонски хип хоп зачинет со примеси на блуз, џез и алтернативен рок

Македонски хип хоп зачинет со примеси на блуз, џез и алтернативен рок

Групата „Скопски метеж“ се состои од двајца членови, gog0 и s.u.k.93, како што се претставуваат Горан Матески и Глигорије Глигоров, а постои околу 4 години. Тие неодамна го објавија својот прв видезапис за песната Духот на градот заедно со Тања Б.

Нивната музика е многу уникатна мешавина од хип хоп, блуз, џез и алтернативен рок. Тие досега имаат реализирано бројни настапи и еден албум, а веќе работат на нов и на снимање уште 3 видеоспотови.

Македонски хип хоп зачинет со примеси на блуз, џез и алтернативен рок


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар