За што најмногу жалиме кога е сексот во прашање?

Иако меѓу луѓето е позната една безобразна изрека во врска со каењето после сексуални активности, сепак луѓето жалат за многу работи од минатото, па и за случки поврзани со нивните сексуални искуства. Интересно е тоа што клучните три причини за каење кај мажите и кај жените сосема се разликуваат. Еве како изгледаат овие кратки листи.

За што најмногу жалиме кога е сексот во прашање?

Мажите најмногу жалат:
  1. Што заради срамежливост не им пристапувале на привлечни девојки
  2. Што не биле сексуално авантуристички во младоста
  3. Што не биле сексуални авантуристи додека не биле во врска или брак
За разлика од нив, жените се каат:
  1. Што ја изгубиле невиноста со погрешниот човек
  2. Што изневериле некого во некоја поранешна или во сегашната врска
  3. Што пребргу се впуштале во сексуални односиБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар