Мачки кои позираат како пин-ап девојки

Претходно имавме можност да ги видиме мачките кои позираат како секси мажи, па сега време е да ги споредиме овие слатки влакнести суштества и со жените.

Основан од Рејчел Аслет, блогот Cats That Look Like Pin Up Girls прави смешни споредби меѓу брилијантните пин-ап девојки од насловните страници и календарите од 40-тите и 50-тите години на 20-иот век со мачките од современото време. Која страна од сликите ви привлекува повеќе внимание?

Мачки кои позираат како пин-ап девојки Мачки кои позираат како пин-ап девојки Мачки кои позираат како пин-ап девојки Мачки кои позираат како пин-ап девојки Мачки кои позираат како пин-ап девојки Мачки кои позираат како пин-ап девојки Мачки кои позираат како пин-ап девојки Мачки кои позираат како пин-ап девојки Мачки кои позираат како пин-ап девојки Мачки кои позираат како пин-ап девојки Мачки кои позираат како пин-ап девојки Мачки кои позираат како пин-ап девојки Мачки кои позираат како пин-ап девојки


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар