Овие кучиња ќе ве разиграат, развеселат и ќе ви ги наполнат очите со задоволство

Овие кучиња ќе ве разиграат, развеселат и ќе ви ги наполнат очите со задоволство

Црни носиња, исплазени јазичиња, ширум ококорени очиња… Зарем има нешто послатко од погледот на радосно куче?

1-ovie-kuchinja-kje-ve-razigraat-razveselat-i-kje-vi-gi-napolnat-ochite-so-zadovolstvo-kafepauza.mk

Кејли Гриер е фотографка од Бостон, Масачусетс, која се занимава исклучиво со фотографирање животни. Ја пронашла својата страст за овој вид фотографија уште додека студирала и тогаш сфатила дека не би можела да се занимава со ништо друго.

5-ovie-kuchinja-kje-ve-razigraat-razveselat-i-kje-vi-gi-napolnat-ochite-so-zadovolstvo-kafepauza.mk

„Константна потреба ми е да ја ‘ловам’ бескрајната радост и карактеристичниот кучешки дух кој ми овозможува да внесам толку боја и душа во моите фотографии. Среќата и енергијата кои се надевам ги чувствуваат гледачите кога ќе ги погледнат моите слики се директна одлика на жестоката љубов која ја наоѓам внатре во душата на секое куче“ – вели Кејли.3-ovie-kuchinja-kje-ve-razigraat-razveselat-i-kje-vi-gi-napolnat-ochite-so-zadovolstvo-kafepauza.mk

Таа често волонтерски фотографира кучиња од локални засолништа за животни со цел да направи промена во животите на оние кои се бездомни и напуштени.

„Одлична фотографија од осамено куче може да има моќ да го промени неговиот живот, повеќе одошто би можеле да си замислите“ – додава Кејли.

4-ovie-kuchinja-kje-ve-razigraat-razveselat-i-kje-vi-gi-napolnat-ochite-so-zadovolstvo-kafepauza.mk

Уживајте во галерија од нејзините фотографии. Ќе забележите дека вашето срце инстантно ќе стане поисполнето и посреќно.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар