Зачекорете во универзумот на кафето

Зачекорете во универзумот на кафето

20-годишната артистка од Унгарија, Флора Борси, ја прикажува неочекуваната убавина на кафето во својата нова серија фотографии наречена „Универзумот на кафето“, каде што урбаните и природните пејзажи ги поставува пред прекрасни и кремасти кофеински вртлози. Борси употребува дигитална манипулација за да ги креира овие уникатни фотографии во кои нѐ запознава со светот кој не само што функционира на кафе, туку всушност е целосно направен од овој одличен пијалак.

Зачекорете во универзумот на кафето

Типичните улични панорами се трансформирани во надреални глетки кои изобилуваат со различни нијанси на кафената боја високо над небото, целосно преземајќи ја позадината и претворајќи сѐ останато како сцена од сон на љубителите на кафе.

„Јас создадов нешто кое што е многу поразлично од она што досега сте го виделе. Ова е мојот кафе-универзум“, вели Борси.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар