Почувствувајте ја љубовта: 25 креативни свршенички фотографии

Junebug Weddings, професионална организација за планирање свадби, ги објави 50-те најдобри свршенички фотографии за минатата година, од вкупно над 5.000 кои им пристигнале од целиот свет.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

3 необични факти кои треба да ги знаете за женскиот мозок

Хормоните влијаат на женскиот мозок така што го менуваат начинот на кој тие функционираат. Ова се 3 необични факти кои е добро да ги знаете за женскиот мозок.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

Кул забавен тест: Колку сте предвидливи?

Обидете се, и обидете се повторно, и повторно... Резултатот е фасцинантно предвидлив секој пат. Не верувате? Кликнете на видеото и уверете се сами.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

Што кажува вашата омилена секс-поза за вас?

Низ сексот го кажуваме она неизреченото, преку сексот се поврзуваме со партнерот, но често сексот во себе крие и многу подлабока порака.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

Здрав напиток од нане за освежување во топлите денови

Заедно со вежбањето и здравата исхрана, секако мора да водите сметка и за тоа што пиете. Еве идеја за еден вкусен и здрав напиток.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

Зачекорете во универзумот на кафето

„Јас создадов нешто кое што е многу поразлично од она што досега сте го виделе. Ова е мојот Кафе Универзум,“ вели Флора Борси.

15 работи кои секоја девојка треба да ги направи во своите 20-ти

Светот ви изгледа како голема шарена експлозија на неограничени можности а животот е приказна која сами ја пишувате. Еве што треба да направите во оваа декада од вашиот живот.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

Топлата приказна за неодоливото прасенце на тркала ќе ви покаже дека сите препреки во животот можат да бидат надминати

Дури и едно мало и беспомошно прасенце може да биде доволно силно да ги надмине сите препреки кои животот му ги приредува.

15 работи за кои мислите дека некому сте му должни, но не е така

Иако понекогаш чувствуваме потреба да се објаснеме себеси за другите да нè сфатат, прифатат и сакаат, не значи дека навистина има потреба од тоа.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

Веро Центар и оваа година дел од Баскерфест

Од 6 до 15 јуни Веро центарот ќе биде дел од најголемиот и единствен интернационален фестивал на улични артисти во Македонија Баскерфест.
Датум: 09 јун 2014
, Автор: