Забавни илустрации со паметна игра на зборови

Забавни илустрации со паметна игра на зборови

Набан Абдулатиф е професионален графички дизајнер и илустратор од Оман, кој е познат по неговите забавни илустрации во кои вклучува паметна игра на зборови. Неговата работа на прв поглед изгледа многу едноставнo, но замислете само колку може да биде тешко да се смислат толку уникатни хумористични идеи.

1-zabavni-ilustracii-so-pametna-igra-na-zborovi-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар