Неверојатни фотографии од растенија кои ги претвориле домовите во бајка

Градинарите често ги користат растенијата што се искачуваат и саксиите со цвеќиња за декорирање куќи и градини. Иако некои луѓе веруваат дека растенијата што се искачуваат можат да ги уништат ѕидовите, тие без сомнение прават куќата да изгледа како од бајка. Погледнете некои од најубавите куќи покриени со растенија.

1. Зелена куќа, Гиесен, Германија

Неверојатни фотографии од растенија кои ги претвориле домовите во бајка

2. Двор, Кордоба

Неверојатни фотографии од растенија кои ги претвориле домовите во бајка

3. Вертикална градина, Мадрид

Неверојатни фотографии од растенија кои ги претвориле домовите во бајка

4. Колиба во Англија

Неверојатни фотографии од растенија кои ги претвориле домовите во бајка

5. Национален музеј во Полска

Неверојатни фотографии од растенија кои ги претвориле домовите во бајка

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар